Lai saprastu Teta dziedniecības (ThetaHealing) darba metodes būtību, jāaplūko smadzeņu viļņu teorija. Zinātnieki pierādījuši, ka mūsu smadzenes spēj vibrēt 5 frekvenču veidos, kurus apzīmē ar grieķu alfabēta burtiem: alfa, beta, gamma, delta un teta. No tā, kuri viļņi prevalē katrā konkrētajā mirklī, ir atkarīga mūsu organisma mentālā darbība un fiziskais stāvoklis. Viss, ko mēs darām, sakām un jūtam, ir mūsu smadzeņu viļņu aktivitātes atspulgs.
Delta viļņi
Tie ir viszemākie un lēnākie smadzeņu viļņi, kuru frekvence ir 0,1-4 herci. Delta ir dziļa miega stāvoklis, šie vilņi saistīti arī ar stāvokļiem, kuros mēs aizrautīgi nododamies kādam procesam, un tieši delta viļņi atbild par intuīciju. Delta viļņi smadzeņu aktivitātē dominē bērniem līdz divu gadu vecumam.
Теta viļņi
Teta viļņu frekvence ir 4–7 svārstības sekundē. Tas ir ļoti atslābināts meditatīvs stāvoklis, brīdis pirms dziļa miega. Ikviens no mums divas reizes dienā izbauda šo viļņu ietekmi – pirms aizmigšanas un pēc organisma pamošanās. Lielāka teta viļņu aktivitāte novērojama bērniem līdz 6 gadu vecumam un radošiem cilvēkiem.
Teta viļņi pieder mūsu zemapziņai; tie atbild par to mūsu smadzeņu daļu, kas ir starp apzināto un neapzināto. Tā ir vieta, kur glabājas mūsu atmiņas un pārdzīvojumi. Teta viļņi atbild arī par mūsu uzskatiem, pārliecībām un uzvedību.
Teta viļņi spēj:
- Nodrošināt ātru organisma atkopšanos pēc smagām slodzēm
- Mīkstināt stresa līmeni un palīdzēt mazināt hronisku nemieru
- Veicināt dziļu fizisku relaksāciju un prāta skaidrību
- Sinhronizēt abas smadzeņu puslodes
- Iniciēt radošumu, mazināt sāpes, stimulēt endorfīnu izdalīšanos
- Veicināt ekstrasensoru dotību parādīšanos, atmodināt un pastiprināt jūtas un emocijas.
Skaitās, ka teta viļņi saista apziņu ar zemapziņu, un, lai piekļūtu šai informācijas glabātuvei, jāpastiprina tieši šie viļņi. Teta viļņi pastiprinās laikā, kad koncentrējamies uz iekšējo pasauli, meditācijā, lūgšanā un citu garīgo prakšu laikā.
Kad smadzeņu teta ritms atbilst normai, cilvēks jūtas mierīgi un rāmi. Savukārt, kad mūsos valda stress vai negatīvas emocijas, diagnosticējamo teta viļņu līmenis ir ļoti zems. Teta viļņu pastiprināšanas treniņš palīdz apzināti ieiet meditatīvā noskaņojumā, «uzskaņo» prāta un ķermeņa saikni, kā arī vairo spēju ātri koncentrēties un pārvaldīt uzmanību.
ThetaHealing® būtība ir prasmē apzināti radīt un uzturēt stāvokli, kad smadzenes funkcionē galvenokārt teta viļņos.
Teta-stāvoklī cilvēka smadzenēm piemīt apbrīnojamas spējas – tas palīdz viegli un ātri izmainīt neefektīvas pārliecības, redzēt cilvēka ķermeņa iekšienē un materializēt vēlamo.
Teta-stāvoklis ir zināms kopš senlaikiem: tieši ar tā palīdzību havajiešu kahunas kailām pēdām staigāja pa karstu lavu, indiešu jogi demonstrēja izturības brīnumus, kara magi izbēga no lodēm, šamaņi aizdzina slimības, mediji pareģoja nākotni un ekstrasensi redzēja cilvēka iekšējos orgānus, teleportēja priekšmetus un lasīja tekstus no aizvērtas grāmatas…
Kur prasme izmantot teta viļņus var būt noderīga mūsdienu cilvēkam?
Galvenokārt – iespējā ļoti kvalitatīvi un ātri uzlabot pašam savu un savu tuvinieku dzīvi.
Alfa viļņi
To frekvence ir 7–14 svārstības sekundē, un tos ģenerē labā smadzeņu puslode. Visvairāk tie sastopami bērniem 6–12 gadu vecumā. Smadzeņu alfa frekvence ir ļoti svarīga apmācībās un jaunas informācijas apguvē, iztēles attīstīšanā, kā arī ir saistīta ar radošu jautājumu risināšanu, kreativitāti un mentālo darbu. Kad cilvēka alfa ritms ir normā, viņš ir labā noskaņojumā un redz pasauli pozitīvi.
Atrašanās alfa viļņu stāvoklī ir kā pārejas stāvoklis – savdabīgs tilts starp smadzeņu darbību beta un teta frekvencēs.
Atrašanās alfa viļņos ir ļoti atslābināts, meditatīvs prāta stāvoklis. Šādā stāvoklī cilvēkam atnāk nomoda vīzijas. Šie paši viļņi ir atbildīgi par sapņiem un fantāzijām.
Alfa viļņi ir iesaistīti daudzos dziedniecības prakses veidos, piemēram, Reiki, kur aktīvi tiek izmantota vizualizācijas metode.
Zināms, ka alfa stāvoklis var noņemt sāpes, tāpēc to aktīvi izmanto dziedniecībā.
Alfa–teta ritmu treniņš rada līdzsvaru, veicina paškontroli, attīsta abstrakto domāšanu un spēju apzināti vadīt uzmanību. Savukārt cilvēkiem, kuru smadzenes nepietiekami labi darbojas šajā diapazonā, parasti ir problēmas ar atmiņu. Alfa frekvences nepietiekamības dēļ šādiem cilvēkiem neizdodas izveidot saikni starp apziņu un zemapziņu.
Beta viļņi
Frekvence – 14–30 herci. Šie ir «ātrie» viļņi un tiek reģistrēti vienmēr, t.i., skaitās normāli, kad pieauguša cilvēka acis ir vaļā un viņa apziņu var dēvēt par modru – aktīvi iesaistītu apkārtējās pasaules norisēs ar apzināti vai neapzināti paaugstinātu uzmanību, satraukumu vai uzbudinājumu.
Kad Jūs domājat, runājat vai ar kādu kontaktējaties, Jūsu smadzenes vienmēr darbojas beta frekvencē. Stāvoklī, kurā dominē beta viļņi, cilvēks ir aktīvs, viņa uzmanība vērsta uz ārpasauli un tajā notiekošo. Šaja stāvoklī ikdienā atrodas faktiski ikviens mūsdienu cilvēks.
Gamma viļņi
Paši ātrākie viļņi, to ātrums 40–5000 svārstību sekundē, un tie ir vienīgie viļņi, kurus smadzenes ģenerē visur, t.i., tie tiek reģistrēti nevis atsevišķos apgabalos, bet katrā galvas punktā.
Gamma viļļņi atspoguļo visjaudīgāko mūsu apziņas darbību. Smadzenes izstaro gamma viļņu, kad cilvēkam nepieciešams darboties ar dažādiem informācijas veidiem vienlaikus un ļoti ātrā tempā tos savstarpēji sasaistīt.
Mēs visi esam izbaudījuši šo viļņu darbību, gatavojoties eksāmeniem. Šie viļņi formē cilvēku rīcību arī brīžos, kad viņiem ļoti ātri jāpieņem lēmums – piemēram, kritiskā ekstremālā situācijā.